Jakiś czas temu, zakończyliśmy Ranking Miesięczny Maj 2020.

Był to ranking sponsorowany. Sponsorowany przez firmę Liocat oraz Vertigo-online.
Do wygrania były akcesoria gamingowe od Liocat w postaci słuchawek, klawiatury gamingowej oraz doładowania portfela PS4 lub Xbox One lub innych usług ze sklepu vertigo-online.pl

Ale przejdźmy do tego co się działo!

PLAYSTATION 4 – Dogonił i wygrał!

Tutaj od początku w rankingu radzili sobie michalos oraz Rogal_0908, którzy zajmowali czołowe lokaty w poszczególnych turniejach.
Duże aspiracje również od początku, wykazywał LechiaSopot92, który również zbierał licznie punkty, ale zawsze coś brakowało :).

Musimy również wspomnieć o graczu Kii7eKPL, o którym jakiś czas temu wypominaliśmy, że widzimy nowego “dominatora”, a jego mozolne “punktowanie” oraz dobre rezultaty w końcowych turniejach dało najniższe miejsce na podium.

A kto wygrał, jak było?

A było tak, że michalos przestał punktować, zaś Rogal_0908 w ostatnim turnieju rankingu jakim był Puchar Włoch przegrał w ćwierćfinale, co spowodowało utratę sporej ilości punktów.
Natomiast LechiaSopot92, który cały czas liczył się w walce o wygraną, zajął drugie miejsce w tym turnieju i mocno zapunktował w stosunku do czołówki rankingu. I to był kluczowy zwrot akcji w walce o 1 miejsce na konsoli Playstation 4.

Podsumowując:
1. LechiaSopot92 380 pkt., 2. Rogal_0908 360 pkt., 3. Kii7eKPL 320 pkt.

Xbox One – dyskwalifikacja, a i tak podium!

Na konsoli Xbox One, również, możemy zauważyć, że w walce o podium toczyła się zacięta walka!
Już od początku chęć wykazał Madri190203, rebusik1988 oraz konsekwentnie zbierający punkty novak240.

Ale to co zrobił Filipekfcwarta, na pewno rzuca się w oczy. Do rankingu przystąpił można powiedzieć w połowie turniejów, ale w jakim stylu!

Wygrał kolejno, trzy ostatnie turnieje, co spowodowało, że to właśnie on, ciszył się z trzeciego miejsca w rankingu. Nie chcę myśleć, co by było, jak by grał od początku rankingu.

Kto wygrał? Wydaje się, że momentem przełomowym, decydującym o triumfie w rankingu na konsoli Xbox One był Puchar Anglii – Madri190203, który walczy o końcowe zwycięstwo, zostaje zdyskwalifikowany tj. usunięty z zapisów, a co za tym idzie automatycznie pozbawił się punktów do rankingu w tym turnieju, jego rywale zapunktowali, aczkolwiek też kilku graczy z dobrym dorobkiem w rankingu punktowym, zapunktowała słabiej.

Madri190203
po dyskwalifikacji, dołączył do gry, w ostatnim turnieju rankingu, w którym uplasował się na drugim miejscu. I tym samym dopisał sobie aż 80 pkt. do rankingu, co w końcowym rezultacie, dało drugie miejsce w końcowym rozliczeniu rankingu.

Zbiera Pan punkty? tak

Zaś rebusik1988, jak grał? jak miejsca zajmował w turniejach? a tak, że zdarzyło się, że wygrał tylko jeden turniej, a w innych był na podium lub tuż za.
Takie zbieranie punktów i przy “wpadkach” innych graczy będących na czołowych pozycjach rankingu, dało ww. graczowi 1 miejsce w rankingu RM Maj 2020!
1. ebusik1988 310 pkt., 2. Madri190203 270 pkt., 3. Filipekfcwarta 260 pkt.