Po zakończaniu pierwszej rundy w lidze GFCC, gdzie wyniki nie porywały, jako “młody klub”, zaczęliśmy się “zbroić”. Testy w naszym klubie odbyło 13 zawodników, z których kilku graczy zasiliło nasze szeregi.
Analizowaliśmy praktycznie wszytko, od formacji, którą będziemy grać poprzez zadania jakie poszczególni gracze mają wykonywać na boisku.

DOBRY BRAMKARZ TO PODSTAWA
Kluczowym zadaniem było sprowadzenie na MF Arena bramkarza, po testach wybór padał na Wolan1987, który występował m.in. w Pitbulls Esport. Jego umiejętności gry nogami oraz “dobre wznowienie” to jego największe atuty.

INAUGURACJA RUNDY REWANŻOWEJ W LIDZE GFCC
W niedzielę 14.04.2019 rozpoczęliśmy rundę rewanżową w lidze GFCC.
Na MF Arena podejmowaliśmy Imperial Dragons, szóstą drużynę ligi.
Oczekiwania były duże, nasz kapitan przed meczem powiedział “czuję dziś zwycięstwo… i tak też się stało.:)

CO SIĘ WYDARZYŁO
W mecz weszliśmy dobrze, pierwsze 15 min, można powiedzieć było pod nasze dyktando, w którym stworzyliśmy sobie jedną klarowną sytuację na zdobycia gola, lecz bez skutku bramkowego.
Potem wydarzyła się rzecz w, której naszego zawodnika Rogal_0908 wyrzuciło z gry, musieliśmy sobie radzić bez naszego napastnika. W tym momencie tak jakby morale drużyny osłabły i do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy, stwarzając sobie sytuacje bramkowe.

LUBIMY MASEŁKO
Pod koniec pierwszej połowy przeprowadziliśmy akcję prawą stroną boiska, piłkę otrzymał Maselko961, zwodem zwiódł obrońcę, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem w lewy róg pokonał bramkarza gości. Wynik do przerwy 1:0.

Druga połowa to coraz groźniejsze ataki gości, gdzie stwarzają sobie kilka sytuacji na zdobycie gola, ale na posterunku jest Wolan1987 lub przeciwnicy się mylą. Napór gości trwa, zawodnik drużyny przeciwnej otrzymuje piłkę w polu karnym i… jest faulowany przez naszego zawodnika, sędzia bez wahania wskazuję na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Rzut karny, do piłki podchodzi Mateusz3636 i niestety 1:1.

Po straconej bramce mecz stał się wyrównany, udaje nam się skonstruować kilka akcji, lecz bez skutku. Imperial Dragons nie pozostają dłużni, również stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji.

PRZECZUCIE KAPITANA
I oto 89 minuta po długim zagraniu piłka, dociera do Maselko961, a ten mocnym pół wolejem pokonuje po raz drugi bramkarza gości, tym samym ustalając wynik spotkania na 2:1!

Oczywiście trzeba pogratulować całej drużynie, począwszy od dobrze spisującej się defensywy, jak i linii pomocy która, wywiązywała się z zadań jakie sobie założyliśmy.